Minibus - doprava
Vlastné vyhľadávanie
Stránka na Facebooku
zdieľať - facebook
Katalóg a vyhľadávač slovenských www stránok.

Práva a povinnosti cestujúcich

Celkové hodnotenie:
Rating starRating starRating starRating starRating star
 Tvoje hodnotenie:
Prihlás sa !
Práva a povinnosti cestujúcich
   
S P Ä Ť
Game info
  1. Cestujúci má právo:
  2. a) na bezpečnú, pokojnú a pohodlnú prepravu autobusom, b) na prepravu príručnej batožiny, ak to umožňujú prepravné podmienky alebo zmluva o preprave osôb, aj cestovnej batožiny tým istým autobusom, c) požadovať od osádky autobusu potrebné informácie týkajúce sa podmienok jeho prepravy.
  3. Ak cestujúcemu vznikne počas prepravy škoda na zdraví alebo škoda na batožinách prepravovaných spoločne s ním alebo na veciach, ktoré mali pri sebe, zodpovedá za ňu dopravca podľa ustanovení o zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou dopravných prostriedkov podľa čl.3 ods.4.
  4. Za škodu spôsobenú na batožinách prepravovaných oddelene od cestujúceho zodpovedá dopravca podľa ustanovení o zodpovednosti pri nákladnej doprave.
  5. Cestujúci sú povinný zachovávať opatrnosť primeranú povahe prevádzky autobusovej dopravy a rešpektovať pokyny, ktoré im dávajú oprávnení pracovníci dopravcu.
  6. Cestujúci sa musí zdržať všetkého, čo by mohlo ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy, poriadok vo vozidle alebo pôsobiť rušivo na pracovníkov dopravcu pri výkone ich služby alebo spôsobiť škodu cestujúcim.
Komentáre na facebook
Komentáre členov
Prihlás sa pre pridanie komentára
Game info
Dátum pridania: 10-02-2014,     222 x zobrazená
Najhľadanejšie tagy k tejto fotke:
žiadne
Pridaj túto fotku na svoju www stránku:
© 2012 KAT